Flagi z nadrukiem
na wymiar

Narodowe, sportowe, reklamowe, religijne i inne. Druk na tkaninach. Szycie flag.

Mobirise

Wysoka jakość wykonania

Flagi wykonane z materiału poliestrowego o gramaturze 120 g/mkw, są przewiewne i szybko schną. Flagi są dość odporne na zagniecenia - można je złożyć lub zwinąć do transportu - zajmują niewiele miejsca. Cyfrowy nadruk zapewnia doskonałe odwzorowanie barw i jest odporny na czynniki atmosferyczne. Flagi są obszywane na krawędziach i wykańczane zgodnie z życzeniem klienta. Najpopularniejsze rodzaje wykończeń znajdują się poniżej.

UWAGA: Nadruk jest wykonywany jednostronnie, jednak tkanina flagowa jest tkaniną transparentną - na drugiej stronie widoczne jest lustrzane odbicie nadruku. Druk na tkaninach w kolorystyce CMYK - pełna gama kolorystyczna. Doskonałe odwzorowanie barw, w tym również zdjęć i przejść tonalnych.

Wiele zastosowań

Flagi prostokątne można stosować w sposób tradycyjny, montując je na masztach stacjonarnych, na drzewcach (szturmówki), jak również na ogrodzeniach, czy też po prostu trzymać w dłoniach podczas wydarzeń sportowych czy demonstracji.

Flagi tradycyjne, prostokątne, pionowe, do masztów z windtrackerem.
Flaga tradycyjna prostokątna w formie banera na ogrodzeniu.

Flagi na wymiar prostokątne

Druk na materiałach tekstylnych, szycie flag

Produkujemy flagi na wymiar, tradycyjne prostokątne, przeznaczone na przykład do masztów lub do noszenia w rękach. Wykonujemy druk na tkaninach w technice cyfrowej, w kolorystyce CMYK. Oznacza to, że możemy w ramach tej palety dowolnie mieszać barwy i zadrukować flagę dowolnym kolorem. Taka technika pozwala drukować również przejścia tonalne czy fotografie. Flagi drukujemy na materiale o szerokości do 2 m, a więc flagi o większej szerokości zszywamy z brytów. Flagi reklamowe i inne, w zależności od przeznaczenia (np. do powieszenia na maszcie, do trzymania w rękach) i planowanego sposobu mocowania, mogą być wykończone na różne sposoby. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane wykończenia flag.

Flagi - rodzaje wykończeń

Oczko metalowe do montażu flagi

Oczka metalowe

Krawędź lub krawędzie flagi są wzmocnione taśmą, a na niej nabite są oczka metalowe. Uniwersalny rodzaj wykończenia umożliwiający zamocowanie flagi w wielu miejscach np. za pomocą opasek zaciskowych, linek, wkrętów czy odciągów.

Karabińczyk plastikowy do montażu flagi

Karabińczyki

Krawędzie wzmocnione taśmą i wykończone karabińczykami plastikowymi. Tak wykończone flagi często mocuje się na tradycyjnych masztach wyposażonych w linkę.

Tunel na górnej krawędzi flagi do wsunięcia poprzeczki (windtrackera).

Tunel

Podwinięty i przeszyty brzeg tkaniny. Tunele wykorzystuje się do mocowania flag na drzewcach (szturmówki) lub na masztach wyposażonych w windtracker (maszt poprzeczny). W tunel można również wsunąć linkę lub taśmę.

Wykończenie tzw. żeglarskie - tunel z linką (pentelką).

Wykończenie "żeglarskie"

Tradycyjne wykończenie stosowane do mocowania bander - krawędź flagi wykończona tunelem, w którym znajduje się linka z pętelką.

Najpopularniejsze rodzaje flag

ze względu na sposób użytkowania

Flagi na maszt

Flagi prostokątne do montażu na masztach stacjonarnych

Flagi przeznaczone do zawieszenia na maszcie tradycyjnym (wkopanym w ziemię) . Flagi do takich masztów zwykle mają kształt prostokąta i mogą mieć orientację poziomą lub pionową. Flagi o orientacji poziomej są zwykle przeznaczone do masztów bez windtrackera., na które wciąga się flagi przy pomocy linki. Flagi takie montuje się do linki masztu za pomocą karabińczyków. Flagi o orientacji poziomej powiewają na wietrze, co wygląda bardzo atrakcyjnie. Niestety gdy nie wieje, flagi takie zwisają na maszcie, a nadruk na nich jest słabo widoczny. Flagi państwowe mają tradycyjnie właśnie orientację poziomą.

Z kolei flagi o orientacji pionowej często przeznaczone są do masztów wyposażonych w poprzeczkę czyli windtracker na szczycie masztu. Flagi do masztów z windtrackerem mają tunel na górnej krawędzi, w który wsuwa się windtracker, a na jednej z dłuższych krawędzi – karabińczyki. Do pionowej części masztu flagę przypinamy przy pomocy opasek flagowych. Windtracker sprawia, że flaga jest rozpostarta na maszcie, a nadruk na niej zawsze doskonale widoczny, nawet przy słabym wietrze. Orientację poziomą mają często flagi firmowe lub reklamowe.

Szturmówki

Flagi na drzewcach

Szturmówki to flagi prostokątne o orientacji poziomej, wyposażone w tunel na jednym z krótszych boków, przeznaczony do wsunięcia weń drzewca. Szturmówki można trzymać w rękach na przykład maszerując w pochodzie, można je również umieścić w uchwycie przymocowanym do ściany budynku. W taki sposób często eksponowane są na przykład flagi narodowe na czas świąt państwowych. Formę szturmówki mają często flagi państwowe, flagi organizacji i ruchów społecznych.

Transparenty

Flagi z tunelami na dwóch bokach

Skoro mówimy o pochodach i demonstracjach warto wspomnieć również o flagach w formie transparentu czyli tkaniny o kształcie podłużnego poziomego prostokąta z doszytymi po bokach tunelami, w które wsuwamy dwa drzewce. Transparent taki w formie tkaniny rozpostartej między dwoma drzewcami, niesiony przez dwie osoby, umożliwia wyeksponowanie nawet długiego hasła czy postulatu. 

Flagi sportowe, sektorowe

Flagi stadionowe, kibicowskie, flagi klubów sportowych

Flagi z nadrukiem to artykuły reklamowe często wykorzystywane przez kibiców podczas wydarzeń sportowych. Kibice zamawiają zarówno niewielkie flagi przeznaczone do trzymania w rękach nad głową przez jedną osobę lub noszenia na plecach, jak i większe flagi przeznaczone do trzymania przez kilka osób, czy wywieszenia na trybunach. Flagi takie często mają po kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni i mogą przykrywać całe sektory stadionu oznaczając miejsca zajmowane przez kibiców danej drużyny – stąd nazwa flagi sektorowe. 

Windery, flagery, beach flagi

Flagi reklamowe z masztem samonośnym

Windery to flagi reklamowe wyposażone w maszt tworzący konstrukcję samonośną eksponującą flagę. Maszt wygięty jest najczęściej w kształcie łuku, czasem również pod kątem prostym. Flagi przeznaczone do winderów mają więc najczęściej zaokrąglony kształt w formie skrzydła huzarskiego lub łezki, choć zdarzają się również flagi prostokątne. Flagi do winderów mają tunel na dłuższym boku, w który wsuwamy maszt. Stabilność windera gwarantuje dobrze dobrana podstawa – ciężka, stalowa lub szpikulec - polecany w przypadku miękkiego podłoża.

Zadzwoń do nas!

Jeśli potrzebujesz szybkich informacji,
po prostu zadzwoń do nas. 

Napisz do nas

Możesz również skorzystać z formularza zgłoszeniowego poniżej. Działamy na terytorium całej Polski. Wysyłamy również za granicę.

Adres

ul. Albatrosów 3b/12
05-500 Piaseczno

Dane kontaktowe

Email:  flager@flager.pl
Telefon:   530 27 66 27

Polityka prywatności

Website was created with Mobirise