Flagi reklamowe – przegląd rodzajów

Flagi reklamowe wykorzystywane są przez firmy zarówno przed samymi siedzibami, jak również podczas targów, konferencji czy eventów branżowych. To doskonała metoda promocji przedsiębiorstwa czy wydarzenia, przykuwająca uwagę bardziej niż zwyczajny baner. Jakie rodzaje flag reklamowych wyróżniamy?

Windery prostokątne

Winder prostokątny to dobry wybór dla firm, którym zależy na postawieniu w plenerze reklamy dużych rozmiarów. Jest on bowiem bardzo stabilny i zapewnia doskonałą widoczność nadruku – nawet z drogi, podczas jazdy samochodem. To zasługa jego większych wymiarów. Prostokątne windery posiadają aluminiowy maszt o średnicy 28 mm, gwarantujący odpowiednią ekspozycję flagi. Szerokość samej flagi z nadrukiem to maksymalnie 70 cm – tak duża reklama jest w stanie bardzo szybko przykuć uwagę wielu odbiorców.

Windery typu łezka

Winder łezka wyróżnia się tym, że jest szeroki u góry i zwęża się ku dołowi. Jest on wyposażony w elastyczny łuk wykonany z włókna szklanego, który zapewnia stabilność całej konstrukcji nawet przy silnych podmuchach wiatru. Wpływa on również na trwałość całego windera. Ten rodzaj flagi reklamowej sprawdzi się w przypadku owalnych lub okrągłych logotypów firmy. Flagi windery dostępne są w kilku różnych rozmiarach – od 200 do nawet 450 cm wysokości. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie modelu flagi do indywidualnych potrzeb.

Windery w kształcie łuku

w porównaniu z pozostałymi jego typami, winder reklamowy w kształcie łuku charakteryzuje się grubszym masztem. Sprawdza się on postawiony zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. To flagi z nadrukiem do standardowych zastosowań, które nadają się także do większych reklam. Windery o zaokrąglonym kształcie występują w dwóch wersjach – we Flager.pl podzielono je na typ Standard oraz Premium. Pierwszy z nich posiada całkiem sztywny maszt, który składa się z kilku segmentów. Wyróżnia go wyjątkowa trwałość oraz lekkość, co pozwala na swobodne przenoszenie flagi z miejsca na miejsce oraz na łatwy montaż. Winder standardowy polecany jest głównie do miejsc, w których siła wiatru jest raczej umiarkowana. Drugi typ windera – Premium – wyposażony jest w częściowo elastyczny maszt z aluminium i włókna szklanego. Dzięki temu flaga może uginać się pod wpływem wiatru bez ryzyka uszkodzenia. Cechuje go również wzmocniona konstrukcja, mająca duży wpływ na żywotność flagi. Ten rodzaj flagi reklamowej sprawdzi się w bardziej wymagających warunkach.

Flagi do masztów

Oprócz popularnych w ostatnim czasie winderów z nadrukiem, tradycyjne flagi do masztów wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. To znane od lat rozwiązanie, przeznaczone do klasycznych masztów kotwionych w gruncie. Mogą one mieć zarówno orientację poziomą, jak i pionową. Wszystko zależy od nadruku na fladze – ilości tekstu, wielkości czcionki, grafiki itp. Pozioma orientacja spotykana jest m.in. w przypadku flag państwowych. Poruszają się one swobodnie dzięki podmuchom wiatru. Zazwyczaj wykorzystuje się je do masztów z mechanizmem pozwalającym na wciąganie flagi na maszt i jej opuszczanie. Flagi firmowe częściej pojawiają się w orientacji pionowej. To właśnie je najczęściej spotykamy przed siedzibami rozmaitych przedsiębiorstw. Decydując się na ten konkretny rodzaj, najlepiej postawić na solidny maszt z windtrackerem, czyli poprzeczną belką przymocowaną na szczycie masztu. Pozwala ona utrzymać flagę rozpostartą przez większość czasu – niezależnie od warunków pogodowych i podmuchów wiatru. Każdy typ flagi na maszt ma swoje zalety i wady. Najważniejsze, aby była ona dopasowana do potrzeb danej firmy i skutecznie promowała jej działalność.

Chorągiewki papierowe

Flagi reklamowe to nie tylko te dużych rozmiarów, powiewające na wietrze i wystające ponad budynki. To również mniejsze papierowe chorągiewki, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję promującą daną firmę lub event. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się zainwestować w te drobne gadżety reklamowe, które następnie wręczane są klientom podczas różnego rodzaju wydarzeń. Niewielka flaga na plastikowym bądź drewnianym patyczku może być także przyczepiona do firmowego stoiska podczas konferencji. Chorągiewki można wykonać zarówno z tkaniny flagowej, jak i ze sztywnego papieru. Druga opcja pozwala lepiej wyeksponować informacje o firmie, jej logo czy grafikę.

Flagi sportowe

Jednym z rodzajów flag reklamowych z nadrukiem są także flagi sportowe. Najczęściej są to flagi w barwach konkretnej drużyny sportowej wraz z jej logo. Niekiedy widnieją na nich również dodatkowe hasła, np. okrzyki kibiców. Flagi sportowe występują w różnych formach – m.in. prostokątnej flagi pojawiającej się podczas zawodów lub eventów sportowych bądź zwyczajnej flagi na drzewcu. We Flager.pl oprócz flag winder i tradycyjnych flag na maszt tworzymy na zamówienie również flagi tego typu, idealne do reklamowania wydarzeń lub samego klubu sportowego.

Na co zwrócić uwagę, wybierając flagę reklamową?

Stojąc przed wyborem flagi, która będzie stanowić skuteczną reklamę firmy, warto zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów. Jednym z nich jest wysokość oraz grubość masztu do flagi – o ile stawiamy na winder z nadrukiem bądź klasyczną flagę na maszt. Oprócz samych masztów flagowych, istotna jest również podstawa do flagi reklamowej. Najlepiej, jeżeli jest ona wykonana ze stali – jak te z Flager.pl Podstawy ważące ok. 15 kg idealnie sprawdzą się na zewnątrz, z kolei lżejsze – np. 7-kilogramowe – powinny być stawiane w pomieszczeniach zamkniętych, gdyż mocniejsze podmuchy wiatru mogłyby je przewrócić. Wybierając flagę na zamówienie dla swojej firmy, warto skupić się również na tkaninie oraz jej jakości. To ważne, aby była ona odporna na rozdarcia i różnego rodzaju warunki atmosferyczne.

W Flager.pl tworzymy na zamówienie reklamowe flagi firmowe z nadrukiem w wielu różnych formach – zarówno winderów, jak i tradycyjnych flag na maszt czy chorągiewek. Jeżeli więc poszukują Państwo reklamy dla swojej firmy bądź organizowanego wydarzenia – zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.