Transparenty – gdzie się sprawdzą?

Podczas różnego rodzaju marszów i demonstracji znaczna część uczestników decyduje się na wykorzystanie transparentów. Dlaczego stanowią one istotny element takich wydarzeń i w jakich jeszcze sytuacjach się one sprawdzą?

Jak wygląda transparent?

Transparent to nic innego, jak tablica – najczęściej kartonowa – lub tkanina o kształcie podłużnego poziomego prostokąta, przymocowana do drzewców flagowych. Najczęściej jest on wyposażony w dwa tunele na krótszych bokach, do których można z łatwością wsunąć drzewce. Długie drążki pozwalają na wygodne i swobodne trzymanie podniesionego transparentu przez większość wydarzenia. Na materiale umieszczona jest zazwyczaj okolicznościowa bądź propagandowa treść. Może to być zarówno hasło czy postulat, jak i rysunek ściśle związany z danym wydarzeniem – ważne, aby tekst przykuwał uwagę. Transparenty wykorzystuje się m.in. w trakcie rozmaitych marszów czy strajków. Najczęściej materiał jest dużych rozmiarów – dzięki temu flagi są dobrze widoczne w tłumie protestujących ludzi, a tekst można przeczytać nawet z większej odległości. Transparent niesiony przez dwie osoby pozwala na wyeksponowanie nawet wyjątkowo długiego hasła czy postulatu.

Transparenty – materiały i rozmiary

Transparenty na marsze i demonstracje wykonywane są z kilku rodzajów tkanin. Może to być zarówno materiał tekstylny – m.in. flagowy – jak i banerowy. Najważniejsze, aby były one odporne na promienie słoneczne czy opady deszczu oraz śniegu. A co z wielkością transparentu? Najpopularniejsze flagi to te w rozmiarze 150 cm (szerokość) na 70 cm (wysokość), przymocowane do dwóch drzewców. To wymiary, które umożliwiają sprawne i bezproblemowe zwinięcie, rozwinięcie oraz przenoszenie transparentu.

Transparenty na demonstracje

Jedną z sytuacji, podczas których wykorzystuje się transparenty, są różnego rodzaju demonstracje. Mowa o zgromadzeniach i wystąpieniach zbiorowych, których celem jest wyrażenie opinii części społeczeństwa, protestującej przeciw czemuś lub coś popierającej. Im więcej transparentów widocznych jest podczas tego typu wydarzeń, tym bardziej mogą zostać zauważeni jego uczestnicy.

Transparenty na strajki

Po transparenty sięgają również uczestnicy różnego rodzaju strajków. Strajk możemy określić jako powstrzymywanie się pracowników od wykonywania pracy – ich celem jest zazwyczaj rozwiązanie sporu związanego z konkretnymi interesami. Dzięki transparentom strajkowicze mogą jasno wyrazić cel akcji, powód, dla którego strajkują oraz swoje opinie na dany temat.

Transparenty na protesty

Podobnie jak podczas strajków, transparenty stosuje się także w trakcie protestów. Akcja protestacyjna różni się od strajku tym, że odbywa się bez przerywania pracy. Co więcej, protesty wiążą się koniecznością przestrzegania porządku prawnego i nie mogą w żadnym stopniu zagrażać zdrowiu lub życiu ludzi. Dzięki wykorzystaniu transparentów z hasłami i postulatami, protestujące osoby mogą w sposób pokojowy przekazać swoje emocje i zostać zauważone.

Transparenty na marsze

Transparenty od lat stanowią także część różnego rodzaju marszów, czyli pochodów protestującej przeciwko czemuś grupy ludzi. Podobnie jak w przypadku strajków, protestów i demonstracji, flagi na drzewcach opatrzone hasłami oraz okrzykami zwiększają widoczność uczestników marszu i zwracają uwagę na problem, przeciwko któremu oni protestują. Wybierając się na marsz z dużych rozmiarów transparentem, warto nieść go w dwie osoby. Wówczas nie tylko będzie się on znajdował wyżej i okaże się bardziej zauważalny, ale i nie ulegnie zniszczeniu.

Transparenty na pieszych pielgrzymkach

Oprócz protestów i demonstracji, transparenty widoczne są również podczas pieszych pielgrzymek. Najczęściej umieszczane są na cytaty, fragmenty pieśni i radosne okrzyki pielgrzymów. Na transparentach widoczna jest także sama nazwa danej pielgrzymki oraz miejscowość, do której zmierzają jej uczestnicy.

Wysokiej jakości transparenty z Flager.pl

We Flager.pl tworzymy transparenty na zamówienie, biorąc pod uwagę Państwa projekt oraz indywidualne potrzeby. Na podstawie materiałów, które od Państwa otrzymamy, jesteśmy w stanie stworzyć flagę, która będzie zwracać na siebie uwagę już z dużej odległości. Na transparencie mogą się znajdować grafiki, napisy, hasła i okrzyki – w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń! Nasze transparenty wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, co bezpośrednio przekłada się na ich wytrzymałość oraz wygląd. Z powodzeniem posłużą one Państwu podczas wielu marszów – o ile tylko tematyka transparentu będzie pasowała do każdego z nich. Kolory druku są bardzo wyraźne i nie blakną nawet po dłuższej ekspozycji na słońce. Samo składanie transparentu jest wyjątkowo proste – wystarczy zwinąć go w kilka sekund wokół drzewców. Zajmuje on wówczas niewiele miejsca i jest bardzo łatwy w transporcie. Jeśli zależy Państwu na zakupie trwałego transparentu z dobrze wyeksponowaną treścią, nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą podczas tworzenia projektu.

Flager.pl – nie tylko transparenty!

Oprócz transparentów na marsze i demonstracje, Flager.pl oferuje swoim Klientom także szereg innych rozwiązań, przydatnych podczas rozmaitych eventów. Mowa m.in. o winderach, czyli flagach reklamowych na maszcie. Są one dostępne w kilku różnych wariantach – w kształcie łezki, łuku oraz prostokąta. Co więcej, oferujemy windery zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, odporne na silne podmuchy wiatru czy opady atmosferyczne. Ponadto, tworzymy flagi sportowe i klubowe, flagi sektorowe – idealne m.in. na mecze, szturmówki oraz chorągiewki papierowe. Wszystkie wykonywane są z najwyższej jakości tworzyw, odpornych na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia. Umożliwiają one skuteczną promocję firmy i wydarzenia, np. branżowych targów czy konferencji. Oferujemy również stabilne i trwałe podstawy, wyposażone w rotator wbijaki oraz akcesoria do winderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.