Windtracker – co to jest i do czego służy?

Flagi reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród właścicieli firm Duży wybór flag reklamowych sprawia, że każdy z nich może dopasować formę promocji do swoich potrzeb. Jedną ze skutecznych metod reklamy jest maszt flagowy z windtrackerem. Co to takiego, do czego służy i dlaczego warto na niego postawić? Sprawdźmy!

Czym jest windtracker?

Windtracker to nic innego, jak poprzeczna belka zamocowana na szczycie masztu. Najczęściej wykorzystuje się go w przypadku flag o orientacji pionowej – a te są bardzo popularne. Zazwyczaj są to flagi reklamowe i firmowe, ustawione przed siedzibami przedsiębiorstw. Flagi do masztów z windtrackerem na górnej krawędzi posiadają tunel, w który należy wsunąć rurkę windtrackera. Na dłuższej krawędzi znajdują się z kolei plastikowe karabińczyki. Sama tkanina przypinana jest do pionowej części masztu za pomocą opasekobejm flagowych lub krawatów. . Tak umocowana flaga nie owija się wokół masztu, a tekst oraz logo firmy są odpowiednio wyeksponowane. Maszty z windtrackerem stosuje się na zewnątrz, m.in. przed siedzibą firmy, przy bramach wjazdowych na teren danej firmy czy przy drodze uczęszczanej przez wiele osób.

Do czego służy windtracker?

Windtracker to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na poprawie widoczności swojego przedsiębiorstwa. Znacząco ułatwia on odpowiednią prezentację firmowej flagi niezależnie od warunków pogodowych. Dzięki sztywnej poziomej belce może być ona rozpostarta zarówno podczas słabszych, jak i silniejszych podmuchów wiatru. W bardziej wietrzne dni ramię z flagą obraca się wokół osi masztu, z kolei w dni bezwietrzne – windtracker utrzymuje ją pod kątem 90 stopni. Nadruk na fladze jest więc bardzo dobrze widoczny, a tym samym – przykuwa uwagę kolejnych potencjalnych Klientów. Maszty flagowe z wintrackerem najczęściej spotykane są m.in. przed salonami samochodowymi, galeriami handlowymi czy stacjami benzynowymi. Ich właściciele z pewnością nie powinni rezygnować z tego typu reklamy – dużych rozmiarów flagi na masztach z windtrackerami każdego dnia przyciągają ogromne ilości nowych Klientów. Tego typu maszty wykorzystują m.in. markety budowlane czy salony z wyposażeniem wnętrz. Możemy je zauważyć również przed supermarketami spożywczymi czy sklepami z agd i rtv

Dlaczego warto postawić na maszt z windtrackerem?

Maszty wyposażone w windtracker to doskonałe narzędzie promocji danej firmy. Skutecznie wpływają one na zwiększenie jej widoczności marki i przykuwają wzrok nawet z większych odległości – np. gdy jedziemy samochodem. Dzięki temu, że flaga cały czas jest rozpostarta, przechodnie zawsze mogą przyjrzeć się nadrukowi. Jest on idealnie wyeksponowany nawet w przypadku wyjątkowo wietrznej pogody, flaga nie owija się wokół masztu. W bardziej zaawansowanych modelach masztów windtracker umożliwia podnoszenie lub opuszczanie flagi bez potrzeby składania masztu.

W ofercie Flager.pl mamy dwa rodzaje masztów z windtrackerem. Maszt Maxi Baner jest to maszt stacjonarny o wysokości 5,5 m, przeznaczony do montażu w gruncie. Maszt wyposażony jest w prosty windtracker, który umożliwia obracanie się flagi na wietrze i zapobiega jej owijaniu wokół masztu. Maxi Baner jest masztem ekonomicznym z nieruchomym windtrackerem. Nie jest on wyposażony w linkę i nie umożliwia opuszczania flagi. W celu wymiany flagi maszt należy zdemontować – demontaż jest bardzo prosty. Maszt ten przeznaczony jest do ekspozycji flag do wysokości 3 m. Maszty Maxi Baner doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie tymczasowe np. na placach budów.

Maszt Mini Baner z kolei to niewielki przenośny maszcik przypominający winder, z tym że przeznaczony jest do ekspozycji flag prostokątnych. Maszt Mini Baner dedykowany jest do promocji w punktach sprzedaży. Świetnie sprawdza się np. w komisach samochodowych. Mini Baner posiada niewielki, montowany na stałe wintracker, który pomaga w utrzymaniu flagi w formie rozpostartej. Maksymalne wymiary flagi to 200 x 80 cm. Maszt Mini Baner osadza się w obciążanej podstawie podobnie jak winder. Maszty z windtrackerem oferowane przez Flager.pl to przystępne cenowo rozwiązanie, które przynosi efekty w postaci większej ilości Klientów. Nic w tym dziwnego – wyrastająca ponad głowami reklama nie pozwala przejść obok siebie obojętnie!

Wszystkie flagi reklamowe Flager.pl tworzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Klientów. Ich kształt i wymiary oraz sam projekt nadruku zawsze jest w pełni zgodny z Państwa wymaganiami. Jeżeli więc poszukują Państwo skutecznej formy promocji swojej organizacji, nasi eksperci służą pomocą i dobrą radą. Wybierając maszt flagowy z windtrackerem, mogą Państwo liczyć na znaczącą poprawę widoczności swojej firmy – zarówno tej umiejscowionej w centrum miasta, jak i na obrzeżach.

Wymiana windtrackera

Uzupełnieniem naszej oferty jest serwis masztów flagowych stacjonarnych produkcji innych firm. Jeśli posiadają już Państwo maszty – aktualnie użytkowane przez Państwa lub przeciwnie, takie, które z powodu złego stanu technicznego popadły w zapomnienie – zapraszamy do przesłania nam zdjęcia takich masztów. Na podstawie zdjęć ocenimy jakie elementy należy dokupić/wymienić, aby przywrócić takiemu masztowi pełną funkcjonalność. Zwykle wystarczy wymienić windtracker, dokupić obejmy flagowe i obciążnik flagi, by na maszcie znów mogła dumnie zacząć powiewać flaga Państwa firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.